E-Devlet Nüfus Müdürlüğü Aile Soy Ağacı Sorgulama Ekranı

E-Devlet Nüfus Müdürlüğü Aile Soy Ağacı Sorgulama Ekranına girerek aile soy bilgilerinize erişebilir. Aile kökeninizin nereye dayandığını atalarınızın doğum ve ölüm tarihlerini bulabilirsiniz. Aile soyağacı ekranı ile herkesin soy bilgisi netlik kazanacak.

Nüfus ve Vatandaşlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan herkesin merak ettiği muazzam bir hizmet olma yolunda daha açılır açılmaz hızla ilerleyen E-Devlet nüfus müdürlüğü aile soy ağacı sorgulama ekranı büyük rağbet görmeye devam ediyor.

E-Devlet nüfus müdürlüğü aile soy ağacı sorgulama ekranına ise bir kısım vatandaş girememekte ve sistem onlara nüfus müdürlüklerine gitmelerine dair bildirim göndermektedir.

Aile soy ağacınızı öğrenmek için yapmanız gereken şeyler ise çok basit. Atalarınızın hangi diyarlarda doğduğunu , hangi tarihler arasında yaşadığını hepimiz merak etmişizdir. Bu merak Nüfus ve Vatandaşlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz hafta e-devlet üzerinden sunulan Nüfus Müdürlüğü Aile Soyağacı Sorgulama Ekranı ile son buldu ve hepimiz aile soyağacımızı öğrenmiş bulunuyoruz.

Aile soyağacınızı öğrenmek için yapmanız gereken tek şey aşağıdaki görsele tıklayarak e-devlete giriş sağlamak.

Öncelikle www.turkiye.gov.tr e-devlet sitesine girerek kullanıcı girişimizi gerçekleştiriyoruz. Daha sonra önümüze gelen ekranda “kurumlar” kısmına tıklıyoruz ve “N” harfinin olduğu yere basarak “Nüfus ve Vatandaşlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü”yazısına tıklıyoruz. Daha sonra son olarak ise Aile Soy Ağacı Sorgulama Ekranına tıklayarak sistemde talebimizi oluşturuyoruz. Yoğunluk yok ise en geç bir saat içerisinde mail veya telefon hangisini belirttiyseniz bildirim gelerek aile soyağacı bilgilerinizin hazır olduğuna dair mesaj alacaksınız. Sisteme tekrar giriş yaptığınızda ise e-devlet aile soyağacı bilgilerinizi öğrenmiş olacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir